KOMUNIKACJA NIEWERBALNA

Inteligencja emocjonalna i umiejętności społeczne stały się jednym z podstawowych składników w drodze do osiągania sukcesów w życiu zawodowym, ale również prywatnym.  Możesz podnieść ich poziom, dzięki znajomości i świadomemu stosowaniu komunikatów niewerbalnych.

Inteligencja emocjonalna to umiejętność identyfikowania i zarządzania własnymi emocjami, a także zdolność rozpoznawania emocji u innych osób. Osoby o niskiej inteligencji emocjonalnej, mogą odpychać od siebie innych i zniechęcać do swojej osoby poprzez stosowanie (nieświadomie) niekorzystnie odbieranych komunikatów niewerbalnych.

Kompetencje emocjonalne to, między innymi, zdolność przekonania innych do reagowania w pożądany sposób. Potrzebne są do tego współodczuwanie (odczytywanie emocji innych ludzi) oraz umiejętności społeczne, które umożliwiają kierowanie emocjami.

Brak umiejętności społecznych charakteryzuje brak zdolności do przekonania czy zainspirowania innych osób, nieumiejętne kierowanie zespołem, czy też brak właściwej reakcji na zmiany i chęci jej zainicjowania.

Trenując swoje umiejętności niewerbalne możesz zyskać świadomość stosowania mowy ciała w kontaktach z ludźmi. Pozwoli to na prawidłowe odczytywanie emocji rozmówcy i dostosowaniu odpowiedniej formy kontaktu z nim.

Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań:

Treningu mowy ciała

Treningu mikroekspresji (odczytywania emocji innych ludzi).

Treningi mają charakter informacyjno-praktyczny. Dla Twojej wygodny, odbywają się we wskazanym przez Ciebie miejscu. Ćwiczenia trwają zazwyczaj jeden dzień. Podczas konsultacji przeprowadzona zostaje analiza wyglądu i wysyłanych przez Ciebie komunikatów. Następnie wskazanie Twoich mocnych stron i wypracowanie właściwych komunikatów niewerbalnych.  Podczas treningu mikroekspresji nauczysz się podstawowych ekspresji mimicznych i sposobu ich rozpoznawania na konkretnych przykładach i przy użyciu programu.

Masz pytania? Napisz do nas, zakładka KONTAKT.